مرغ در حال گذر از 15 هزار تومان

مرغ در حال گذر از 15 هزار تومان

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طی دو هفته اخیر شاهد افزایش قیمت مرغ در بازار قزوین بودیم؛ با پیگیری‌های انجام‌شده قیمت مرغ مصوب در کشور 12900 تومان اعلام شده است ولی قیمت‌ بازار با قیمت ستاد تنظیم بازار همخوانی نداشته و ندارد.

 

قیمت مرغ در بازار 13800 تا 14400 تومان است

 

اکبر آقاجانی رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا می‌گوید: روزانه به‌صورت میانگین 50 تا 60 تُن مرغ در قزوین کشتار و روانه بازار می‌شود.

 

وی می‌افزاید: در حال حاضر قیمت مرغ در بازار 13800 تا 14400 تومان است و علت این افزایش عدم تطبیق عرضه و تقاضاست.

 

افزایش قیمت مرغ در بازار طی دو هفته گذشته:

 

علی شاپورزاده معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا می‌گوید: از اسفندماه سال 97 کلیه نهاده‌های مورد نیاز تشکل‌های دامی با نرخ ارز دولتی تأمین شده است و مقرر شد که مرغ با قیمت مصوب عرضه شود.

 

وی ادامه می‌دهد: از اواسط فرودین ماه 98 مرغ زیر قیمت مصوب عرضه شد ولی طی دو هفته گذشته شاهد افزایش قیمت در بازار بودیم.

 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان می‌کند: قیمت مرغ در ستاد تنظیم بازار 12900 تومان تصویب شد که در حال حاضر قیمت بازار بیش از این بوده؛ این در حالی است که تمامی نهاده‌های مرود نیاز طیور تأمین شده است.

 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه استان قزوین در تأمین نهاده مشکلی نداشته و در حال حاضر موجودی ذخایر استان 18 هزار تُن سویا است، اعلام می‌کند: از اسفندماه تاکنون بالغ‌بر 70 هزار تُن سویا و 16 هزار تُن ذرت در بین مرغداری‌های استان توزیع‌شده است.
وی تصریح می‌کند: در استان قزوین دو اتحادیه مرغداران گوشتی فعال هستند که هر یک پنج مرغداری را تحت پوشش خود دارند و به‌ واسطه این اتحادیه‌ها نهاده‌های دامی حتی تا دو ماه آینده نیز در اختیار مرغداران قرارگرفته است.

 

به گزارش ایسنا، دو هفته از گرانی مرغ در قزوین می‌گذرد و با توجه به اینکه به‌صورت میانگین در قزوین روزانه 60 تُن مرغ روانه بازار می‌شود و مرغداران طی این دو هفته مرغ تولیدی خود را 1500 تومان گران‌تر از قیمت ستاد تنظیم بازار فروخته‌اند، این سوال مطرح می‌شود که تکلیف یک میلیارد و 260 میلیون تومانی که از جیب مردم به جیب مرغداران سرازیر شده است چیست و آیا سازمان صمت استان قزوین واحدهای متخلف را نقره‌داغ خواهد کرد؟/ایسنا